10:00 - 18:00

Poniedziałek - Piątek

ul. Słowackiego 3

43-600 Jaworzno

510 094 220

annasierszecka@gmail.com

Compare Listings

Wynajem kwater pracowniczych

Wynajem kwater pracowniczych

Wynajem kwater pracowniczych

Wynajem kwater pracowniczych – w ostatnich latach zwiększyło się zapotrzebowanie na miejsca noclegowe dla pracowników pracujących w delegacjach, szczególnie w branży budowlanej. Ma to związek z licznymi inwestycjami na terenie polski zarówno ze strony Skarbu Państwa jak i inwestorów z za granicy. Polska stała się atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym co przełożyło się na zwiększone zapotrzebowanie na siłę roboczą a co za tym idzie mocno wpłynęło na rynek nieruchomości. Takie inwestycje jak Elektrownia Kozienice, Elektrownia Opole, Jaworzno wymagają zatrudnienia w ruchu ciągłym setki pracowników którzy przecież muszą gdzieś nocować.

Naprzeciw potrzebom firm zatrudniających pracowników wchodzą właściciele mieszkań. Dysponujący lokum w atrakcyjnej lokalizacji w okolicach inwestycji przystosowują je na potrzeby pracowników. Podstawową rzeczą są wygodne łóżka, kuchnia, łazienka, dostęp do pralki oraz mediów. Firmy cenią sobie lokalizacje w pobliżu inwestycji ( najlepiej teren miasta gdzie dana firma ma obecnie zlecenie ) oraz atrakcyjne warunki finansowe.

Wynajem dla firm różni się od wynajmu dla osób fizycznych. Zwykle firmy wynajmują mieszkanie na krótszy okres czasu ( od 1 do kilkunastu miesięcy ). Jest to uzależnione od ich kontraktu na danej inwestycji. Pracownikom należy też zapewnić dostęp do pościeli oraz sprzątanie lokalu ( podobnie jak w hotelu ). Lokatorzy cenią sobie też dostęp do Internetu.

Ceny za wynajem wahają się w Polsce od 10 do 40 zł za dobę od noclegu każdego pracownika. Można zarobić zatem więcej niż na standardowym wynajmie dla osób fizycznych. Oczywiście lokalem należy się nieco więcej opiekować, ze względu na zmiany najemców, podpisywanie umów, sprzątanie, usuwanie usterek itp.

Wynajmujący powinien zabezpieczyć się umową która jasno określa sposób rozliczania oraz konsekwencje ewentualnych niepożądanych zdarzeń typu uszkodzenia czy opóźnienie w płatności. W kwestiach formalnych warto skorzystać z pomocy prawnika lub biura nieruchomości, które zadbają o prawidłowy przebieg transakcji.

  Wynajem kwater pracowniczych

img

nier

Related posts

Umowa Najmu Mieszkania

    Forma ustna i pisemna Umowa najmu uregulowana jest w art. 659...

Czytaj dalej
przez nier

Umowa Najmu Mieszkania – forma ustna i pisemna

UMOWA NAJMU MIESZKANIA Forma ustna i pisemna Umowa najmu uregulowana jest w art. 659 Kodeksu...

Czytaj dalej
przez nier